bronx proino1  vasilakos after xristougena1 

 

 

ΘΕΑΤΡΟ ΣΙΝΕΜΑ
Typography

Σε 20 ανέρχονται οι υποψηφιότητες για το διαγωνιστικό μέρος του 36ου Πανελλήνιου Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Καρδίτσας που διοργανώνει η Ένωση Πολιτιστικών Συλλόγων του Νομού, από 27 Φεβρουαρίου έως 7 Μαρτίου 2020, σε συνδιοργάνωση με την Περιφέρεια Θεσσαλίας – Περιφερειακή Ενότητα Καρδίτσας, το Δήμο Καρδίτσας, την Περιφερειακή Ένωση Δήμων (Π.Ε.Δ.) Θεσσαλίας, το Επιμελητήριο Καρδίτσας και με τη συμπαράσταση της Ιεράς Μητρόπολης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων.


Η σχετική προθεσμία ολοκληρώθηκε την περασμένη Δευτέρα 20 Ιανουαρίου και, παρά το τόσο δύσκολο περιβάλλον μέσα στο οποίο ζούμε, ο αριθμός των συμμετοχών υπήρξε για άλλη μια φορά ενθαρρυντικός, γεγονός που καταδεικνύει τη δυναμική του Φεστιβάλ.
Η αρμόδια Επιτροπή Επιλογής Έργων έχει ήδη ξεκινήσει το δύσκολο έργο της αξιολόγησης, ενώ τα αποτελέσματα αναμένεται να ανακοινωθούν μέσα στις επόμενες μέρες.
Οι προετοιμασίες, εξάλλου, για τη διοργάνωση του Φεστιβάλ συνεχίζονται με ρυθμούς πυρετώδεις και πολύ σύντομα η Οργανωτική Επιτροπή θα είναι σε θέση να ανακοινώσει πολλά περισσότερα σχετικά με το πρόγραμμα των εκδηλώσεων.
Αναλυτικά, οι φετινές υποψηφιότητες για το διαγωνιστικό μέρος είναι οι εξής:
1)Θεατρική Ομάδα Αλιβερίου «Τα Μπουλούκια» με το έργο «Ως άρα διά γυναικός ερρύη τα φαύλα τελικά;» της Άννας Γλάρου-Δήμου
2) Θεατρική Σκηνή Ηρακλείου Κρήτης με το έργο «Η Φόνισσα» του Αλέξανδρου Παπαδιαμάντη
3)Θεατρικός Όμιλος Πάφου με το έργο «Μην περιμένεις ποτέ το τελευταίο λεωφορείο» της Ειρήνης Παππά
4)Πειραματική Σκηνή ΘΕΣΠΙΣ Κερατέας με το έργο «Ταξίδι στην οδό ονείρων» σε διασκευή της Αναστασίας Σουρτζή
5)Θεατρικό Εργαστήρι Κουφαλίων «Δρώμενο» με το έργο «Τα Σκουπίδια» του Γιάννη Ξανθούλη
6)Θεατρική Ομάδα Πολιτιστικού Συλλόγου Πολυγύρου Χαλκιδικής με το έργο «Τα δέντρα πεθαίνουν όρθια» του Αλεχάντρο Κασόνα
7) Θεατρική Ομάδα Πολιτιστικού Συλλόγου Καλλιθέας Ολύμπου Δήμου Ελασσόνας με το έργο «Λυσιστράτη» του Αριστοφάνη
8)Θεατρικό Εργαστήρι Σπερχειάδας-Μακρακώμης με το έργο «Καλή Αντάμωση» της Γωγώς Ατζολετάκη
9)Θεατρική Ομάδα Δημοτικού Πολιτιστικού Ομίλου Αθηένου Κύπρου με το έργο «Οι Άθλιοι» του Βίκτορος Ουγκό
10)Θεατρικό Εργαστήρι Κω acTa με το έργο «Σφαγείο/Αδέρφια στη δίνη του πολέμου» του Ιλάν Χατσόρ
11)Θεατρική Ομάδα Μικρασιατικού Συλλόγου Πτολεμαϊδας με το έργο
«Μόμο» του Μιχαέλ Έντε
12)Θεατρική Σκηνή Βαρνάβα Δημοτικού Θεάτρου Μαραθώνα με το έργο «Ο Σέντζας» του Παντελή Χορν
13) Θεατρική Ομάδα Δράσης για την Κοινωνία, τον Πολιτισμό και την Ποιότητα ζωής Γαλατσίου με το έργο «Υπηρέτης δύο αφεντάδων» του Κάρλο Γκολντόνι
14)Θεατρική Ομάδα «Θεατρόφιλοι» Κάτω Αχαϊας με το έργο «Είναι πολλά τα λεφτά Alex» σε διασκευή της Κατερίνας Φρουφρή
15)Πειραματική Σκηνή Θεατρικών Εργαστηρίων ΄΄Μελίνα Μερκούρη΄΄ Κοινωφελούς Επιχείρησης Υπηρεσιών Δήμου Νεάπολης-Συκεών Θεσσαλονίκης με το έργο «Φλαντρώ» του Παντελή Χορν
16)Θεατρική Ομάδα Πολιτιστικού Συλλόγου Νέας Σπαρτιάς Φθιώτιδας «SPARTORAMA» με το έργο «Αχ Ρηνούλα μ΄» σε σενάριο της θεατρικής ομάδας
17)Θεατρκή Πορεία «Ανοιχτά Πανιά» Δήμου Σαρωνικού με το έργο «Μια τρελή τρελή οικογένεια» των Νίκου Τσιφόρου-Πολύβιου Βασιλειάδη
18)Θεατρική Ομάδα ENTREMOSOTROS της Ισραηλιτικής Κοινότητας Θεσσαλονίκης με το έργο «Τα μωρά τα φέρνει ο πελαργός» των Μιχάλη Ρέππα-Θανάση Παπαθανασίου
19)Θεατρική Ομάδα «La Famiglia» Λαμίας με το έργο «Sorry λάθος κρεβάτι» του Βασίλη Τσικάρα
20)Θεατρική Ομάδα Άνω Λιοσίων «ΥΠΕΡΦΩΤΙΣΜΕΝΟΙ» με το έργο «Μετασεισμική ακολουθία ή Πως την κάνουν οι Κινέζοι» του Γιάννη Γαλανόπουλου

 

e-max.it: your social media marketing partner

mbgif2

giovani teliki

night monimo

 bronx proino2