ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μ ένα γκολ του Νίκου Γκόλια λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου η Αναγέννηση Καρδίτσας πήρε το Θεσσαλικό ντέρμπι με τη Νίκη Βόλου με 1-0 και έφθασε στους εννιά βαθμούς στο βαθμολογικό πίνακα της super league 2.

Οι "κιτρινόμαυροι" στον ματς που διεξήχθη στη Λάρισα λόγω εργασιών στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας επέστρεψαν στις νίκες μετά την ήττα στη Θεσσαλονίκη από τον ΠΑΟΚ "Β" και δείχνουν ότι η ομάδα θα έχει πρωταγωνιστικό ρόλο.

Το παιχνίδι ήταν ένα κλασικό ντέρμπι, σφιχτό, με λίγες φάσεις στο πρώτο ημίχρονο.

Το γκολ ήλθε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους στο 41, μετά από κόρνερ και δοκάρι του Δημοπούλου, ο Γκιόλιας με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση διαχειρίστηκε σωστά το γκολ η Νίκη πίεσε για την ισοφάριση, αλλά δεν κατάφερε να φθάσει στο γκολ.

Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τους τυπικά γηπεδούχους να πανηγυρίζουν τη νίκη πους τους δίνει ακόμη μεγαλύτερη ώθηση για την συνέχεια του πρωταθλήματος